آموزش انتخاب خودکار اولین تصویر متن بعنوان تصویر شاخص

انتخاب اولین تصویر متن بعنوان تصویر شاخص

آموزش انتخاب خودکار اولین تصویر متن بعنوان تصویر شاخص

تصویر شاخص یکی از بخش های مهم در سایت هایی است که با وردپرس  ساخته شده اند. زمانی که یک عکس را بعنوان تصویر شاخص انتخاب می کنید خود سیستم وردپرس آن را به سه اندازه (کوچک – متوسط – بزرگ) تبدیل می کند که میتوان این سایز را از قسمت تنظیمات وردپرس تغییر داد، این نیز یکی از خوبی های این سیستم است.

گاهی اوقات ممکن است شما به هر دلیلی بخواهید تصویری که در متن پست شما وجود دارد را بعنوان تصویر شاخص قرار دهید. برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد مانند استفاده از افزونه هایی از قبیل (Auto Post Thumbnail) و کدهای مختلف، ما در این مطلب آموزشی از سایت وب ابزار قصد داریم قطعه کدی را برای شما معرفی کنیم تا بتواند اولین تصویری که در محتوای مطلب قرار دارد بعنوان تصویر شاخص قرار دهد.

کدها و روشهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد اما این کد یکی از بهترین روش های انجام این کار است زیرا پس از ذخیره پیش نویس و یا انتشار پست، اولین تصویر را در قسمت مربوط به تصویر شاخص بارگذاری می کند.

برای انجام این کار مراحل زیر را گام به گام با ما انجام دهید.

نکته : توصیه می کنیم که پیش از انجام تغییرات در کدها یک کپی از همه آنها بگیرید تا در صورتی که اشتباهی صورت گرفت بتوان آنها را به صورت اولیه بازگرداند.

گام اول ⇐ کد زیر را در فایل functions.php قالب خود در بیت تگ باز و بسته php قرار دهید.

پس از افزودن کد بالا این قابلیت در سایت شما فعال شده است برای آزمایش کد یک مطلب جدید نوشته و درون آن یک تصویر بارگذاری کنید و سپس مطلب را انتشار دهید (یا بصورت پیش نویس ذخیره کنید). اکنون خواهید دید که در قسمت انتخاب تصویر شاخص اولین تصویر متن قرار گرفته است.

در صورت عمل نکردن یکبار دیگر مراحل را با دقت بیشتری انجام دهید.

اگر این مطلب به نظر شما مفید است می توانید آن را در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Scroll