آموزش صفحه بندی مطالب وردپرس بدون افزونه

آموزش صفحه بندی مطالب وردپرس بدون افزونه

آموزش صفحه بندی مطالب وردپرس بدون افزونه

بازهم داستان وردپرس است با یک دنیا حرف!!!

در این مطلب با یکی دیگر از آموزش های وردپرس، از سایت وب ابزار قصد داریم به موضوع شماره صفحات مطالب یا صفحه بندی مطالب وردپرس بپردازیم. در هر سیستم مدیریت محتوایی سیستم Paging وجود دارد.

برای این کار چندین افزونه طراحی شده که چندی پیش تقریباً اکثر سایت های وردپرسی برای صفحه بندی مطالب از این افزونه ها استفاده می کردند که استفاده از افزونه ها مشکلاتی را به همراه دارد.

به همین منظور ما قطعه کدی را برای این کار آماده کرده ایم که می تواند مطالب ما را بدون استفاده از افزونه صفحه بندی کند.

مرحله اول ⇐ برای این کار باید کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید، و زیر اُجاق را کم کنید تا ته نگیره و ذخیره کنید تا خراب نشه.

در صورتی که فایل functions.php در قالب وردپرس مورد نظر شما وجود نداشت می توانید آن را بسازید.

» البته توصیه های ایمنی را حتماً جدی بگیرید و قبل از تغییر در کدهای functions.php یک کپی (Backup) از کدها بگیرید تا در صورتی که مشکلی به وجود آمد کدهای قبلی را بازگردانید.

۱- کد فانکشن

پس از افزودن این کد نوبت می رسه به قسمت بعدی کار که استایل و زیبایی شماره صفحات است، زیرا بدون استایل شماره صفحات زیبایی چندانی نخواهد داشت.

قسمت دوم نوبت افزودن کد استایل به فایل style قالب است،پسوند این فایل css است ولی ممکنه طراح برای آن هر نامی را انتخاب کرده باشد.

برای مثال چند نامی که ممکن است طراح برای فایل استایل انتخاب کرده باشد: {style.css – stylesheet.css – main-style.css – rtl.css – rtl-style.css …}

مرحله دوم ⇐ فایل استایلی که در بالا توضیح داده شد رو با یک ویرایشگر متن مانند NotePad باز کرده کد زیر را به انتهای کدهای دیگر و با کمی فاصله از کدهای قبل قرار دهید.

۲-  کد استایل

پس از افزودن این کد باید شماره صفحات رو در زیر آخرین پست نمایش دهید برای این کار باید قطعه کد زیر را در جای مناسب بعد از پایان حلقه قرار دهید.

۳- کد نمایش صفحات

این کد تنها برای نمایش شماره صفحات در صفحه نخست نیست بلکه می توان از آن در صفحه موضوعات ، برچسب ها، جستجو، نویسنده و … استفاده کرد و با این کار دسترسی به مطالب را برای کاربران آسانتر کند. برای این کار کافیست کد شماره ۳ را در صفحات مورد نظر در جای مناسب قرار داد.

در این صفحات میتوان از این کد استفاده کرد چون ممکن است تعداد مطالب در این صفحات زیاد بوده و نیاز به صفحه بندی (Paging) داشته باشد.

  1. صفحه موضوعات    ← category.php
  2. صفحه جستجو      ← search.php
  3. صفحه برچسب ها ← tag.php
  4. صفحه نویسنده     ← author.php
  5. صفحه آرشیو       ← archive.php

در صورتی که این مطلب را مفید ارزیابی می کنید آن را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Scroll